Δευτέρα, 29 Απριλίου 2024

Πρωτιές για αθλητές του Συλλόγου Δρομέων και Πεζοπόρων Τσαριτσάνης στον Kissavos Marathon Race

Δελτίο Τύπου

Με τρεις αθλητές συμμετείχε ο Σύλλογος Δρομέων και Πεζοπόρων Τσαριτσάνης στους αγώνες “Kissavos Marathon Race” πετυχαίνοντας μάλιστα σημαντικές διακρίσεις.

Πιο συγκεκριμένα ο Δημήτρης Τζιούργκανος αναδείχθηκε ανέβηκε στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου μαζί με τον Δημήτρη Βλιώρας κατακτώντας την 1η θέση στη γενική κατάταξη του αγώνα των 12 χλμ.

Επίσης ο Χάρης Μπίλας αναδείχθηκε νικητής στην ηλικιακή κατηγορία έως 29 χρόνων στον αγώνα των 21 χλμ και ο Βαγγέλης Φτίκας τερμάτισε με επιτυχία τον αγώνα 12 χλμ.

Μια τεράστια επιτυχία για τον νεοσύστατο Σύλλογο της Τσαριτσάνης με τους αθλητές του να καταλαμβάνουν θέσεις στα βάθρα των νικητών.

Πηγή: Ράδιο Ελασσόνα 88,4